Valmennusryhmät

Valmennusasioiden puhelinajat

Eeva  keskiviikko klo 13.00-14.30 Edustus, IKU-ryhmät ja Rollo 2

Roy perjantaisin klo 8.30-10.00 Rollo 1, Rollo 3 ja Rollo 4

Riikka Rollo 5 vastuuvalmentaja,  mieluiten e-maililla tai tekstiviestein yhteyttä


 Edustusryhmä   valmentajina: Eeva Ketola 

Kesäajat 19.5.-1.6.2014 allas ma-pe klo 15-17.00, aamu allas ma,ti,to,pe klo 6-8, lisäksi punttitreenit sovittuina aikoina. Aamutreenejä vähintään 3  kertaa viikossa.2.6 eteenpäin aamut klo 7-9 muuten samat ajat. 

Kausi loppuu GP-Challenge kisaan Espoossa heinäkuun eka vkl

Claudia Åvist
Johanna Silventoinen
Vilma Ruotsalainen 
Roni Oinonen
Miko Joronen 
Saima Kivimäki
Jyri Toitturi
Atte Kansanaho
Perttu Korhonen

Laura Tukia

Alina Anttila

 

Ikäkausiryhmä   valmentaja Timo Härkönen

kesäajat 19.5. ma, ke, to klo 17.00-18.30 ja ti, pe klo 15.00-17.00
Kausi loppuu IKM-Finaaliin TURUSSA 11-13.7.2014

Taneli Härkönen
Sanni Knuutila 

Anni Juvonen
Jussi Toitturi
Laura Lempinen
Tytti Härkönen  
Aleksi Hautaniemi
Jonna Tuononen
Viivi Toivari 
Nea Salo 
Aaron Wasama  
Tony Mertala 


IKU-haastajat 

kesäaikana 19.5.alkaen yhdessä muiden ikujen kanssa ma,ke ja to klo 17.00-18.30

Peppi Pajari 
Miia Parkkonen
Juulia Laitinen
        
Santeri Pykäläinen
Simo Karppanen 
Juho Tuomaala
Ruut Wasama
Daria Poryadina

 Rollo-ryhmä 1 

Valmentaja: Roy Rantalainen

kesäaika ma,ke ja to klo 18.00-20.00 ja ti, pe klo 16.30-18.30

Hugo Soljasalo  
Tia Haikarinen
Lauri Kettunen

Noora Peltoniemi
Niko Matela
Ida Nuppola
Juuso Hietanen
Topi Immonen

Emma Kuparinen
Senni Räikkönen

Pihla Willman


Rollo-ryhmä 2 treenit kesäaikana 19.5. alkaen ti,pe klo 16.30-18.30 ja to klo  18.00-20.00
valmentaja Tiina ti ja pe ja to Rollo 1 kans Roy


Niklas Uusimäki
Veeti Kansonen 
Pinja Kuuva
Hilla Kuuva 
Simeon Saarela
Siiri Pitkänen
Oskar Karhu
Ida Mäki-Hokkonen
Joonas Kaipia
Panu Kautto
Vilma Tikka
Leo Pessi
Silja Kinnunen

Julia Hietanen
Maksim Tuuva
Anna Lempinen



Rollo-ryhmä 3   TREENIT  kesäajat alkaen 19.5.2014 tiistaisin klo 16.30-18.30 ja perjantaisin klo 16.30-18.30
 Valmentaja Riikka Purho      


Enni Tuliniemi 
Jesperi Laine
Iiro Karppanen

Linda Laine
Alena Huhtiniemi
Sanni Ilmaniemi
Kasper Karhunen
Ida Kauppinen
Riina Krouvi
Juho Jäkärä
Aino Jäkärä
Ranja Pesonen
Jenny Lintula
Nooa Matela
Saara Karvonen
Aino Illukka
Niko Pallonen
Nellä Pimiä
Antti Honkanen
Olli Räty
Anton Sarvilahti
Luka Valtonen
Sofia Varis
Petteri Veikkolainen


Rollo 4 ryhmä

TREENIT KESKIVIIKKOISIN klo 18.30-20.00
JA LAUANTAI klo 10.00-11.00 
Valmentaja Riikka Purho

Veeti Litmanen
Emilia Alander
Karina Hirvonen
Akseli Poutanen
Matias Rask
Kirill Fedyaev
Pirkka Korhonen
Anna Kaipia
Grigory Poryadin
Nina Pavlova
Janika Hirvikallio
Mirjam Hirvikallio
Nora Ovaska
Vanessa Niemi

Masters-uimarit treenit kesä 2014 ma ja to klo 19.30-21.00

Sakari Vento

Kaj-Asser Skog
Asko Kiiveri
Kimmo Hautamaa
Jussi Korpinen
Jussi Iivonen
Jari Johansson
Risto Tukia
Robert Sandström
Jani Räihä
Markku Mäki-Hokkonen
Jani Sorsa
Liisa Tiainen
Sisko Mäntylä
Aija Matela
Mika Matela
Heidi Timperi


Lauantai aamuisin klo 10-11 erityisryhmä.

ROLLO 5 uimarit kesäajat 2014 alkaen 19.5.2014
Valmentajana toimii Riikka Purho purhoriikka(at)gmail.com Treeniajat ma 18.00-20.00 ja ke 18.00-20.00. 

Aalto Onna
Burtovsky Kirill
Tessa Heino
Panu Kauppi
Aleksi Kauppinen
Helmi Kauranen
Veeti Korhonen
Leo Lana
Saaga Lehmus
Sara-Sofia Lohi
Veeti Lääperi
Eeva Nousiainen
Topi Nuppola
Erin Ovaska
Kia Pesonen
Teemu Pulkkinen
Ada Puranen
Aino Ruotsalainen
Silja Saksanen
Aino Tamminen
Lilja Tarvainen

Tasolta tasolle ei nousta automaattisesti vaan ohjaajat seuraavat lapsien kehitystä ja valitsevat heidän uimataidoilleen sopivan valmennusryhmän. Ryhmäkoot yritetään pitää pieninä opetuksen laadun takaamiseksi.

SHARKSIT 2014 KEVÄT alkaa 
 kaupungin hallissa 13.1.2014
maanantaisin klo 18.15-19.15                 
Vetäjä Eeva Ketola

Efimov Nikita
Galay Ekaterina
Hallikas Katariina
Kilpiä Samu
Kugappi Liisa
Laitinen Aaro
Laitinen Onni
Mäki-Hokkonen Anni
Saarenketo Vera
Ståhlberg Anton
Tuomoja Tia
Verbitski Karina
Viinikainen Martta
Wähämäki Väinö

SHARKSIT 2014 KEVÄT alkaa kaupungin hallissa 8.1.2014. keskiviikkoisin klo 18.15-19.15
Vetäjä Roy Rantalainen  ja Neea Turunen  LOPPUNUT

Heikkinen Jenna
Helén Roni
Hietaranta Anna
Imeläinen Oona
Kiuru Anni
Lääperi Leevi
Naukkarinen Verna
Ovaska Alina
Pitkänen Eetu
Puhakainen Roope
Rutonen Konsta
Sarvilahti Aino
Seppänen Kaisla
Viinanen Rasmus
Virolainen Neela
Yrjolä Janne

Sharksit Kevät 2014 alkaa kaupungin hallissa 11.1.2014
Lauantaisin klo 12.00-13.00 vetäjä Erika Tuominen  LOPPUNUT

Pavlova Elina
Pirhonen Niklas
Seppä Pyry
Viitakoski Matias
Falkenberg Julia
Heikkinen Jenna
Imeläinen Oona

DELFARIT  KEVÄT 2014 alkaa 13.1. kaupungin hallissa. LOPPUNUT
maanantaisin klo 17.15-18.15
Ohjaaja Eeva  Ketola

Uudet delfarit: Ilmarin kautta otettu ilmoittautumiset vastaan.

Hietamies Iris
Hynönen Ella
Kauppinen Ville
Kujala Anna
Lohi Aada
Luostarinen Maisa
Lääperi Silja
Merritt Nicolas
Paalanen Vilma
Pylvänen Olivia
Räikkönen Sofia
Samaka Ilias
Simola Juho
Verbitski Jan
Leinonen Anna
 

DELFARIT  KEVÄT 2014 alkaa 8.1.2014 klo 17.15 kaupungin hallissa
keskiviikkoisin klo 17.15 -18.15
Vetäjänä Roy Rantalainen ja Neea Turunen
Ilmoittautumiset Netin kautta otettu vastaan.   LOPPUNUT!

Hertz Enni
Imeläinen Aada
Järvinen Ella
Kaijanen Valtteri
Koljander Onni
Kuitto Senja
Kurvinen Anniina
Laukkanen Helinä
Laukkanen Niina
Malkki Sofia
Nikkari Stefan
Pimiä Lotta
Ranua Nea
Rautio Enne
Samaka Ilias
Zhuchkov Denis

Delfari KEVÄT 2014 Ryhmä nro 3 alkaa 11.1.2014
lauantaisin klo 11.00-12.00 vetäjä Erika Tuominen LOPPUNUT


Anonen Niko
Bederov Nicolas
Huhtanen Iiris
Kauranen Mikko
Koikkalainen Elina
Koskonen Linnea
Laine Elina
Muhli Nea
Narinen Kaapo
Pallonen Veeti
Rask Alisa
Terkamo Benjamin

Delfarit KEVÄT 2014 alkaa 12.1.2013
vetäjä Erika Tuominen sunnuntaisin klo 10.30-11.30  LOPPUNUT


Gaft Emil
Hietamäki Anna
Hietamäki Eero
Hyyrynen Johanna
Kallunki Tatu
Laukkanen Topias
Laukkanen Veikka
Laine Elja
Potemkina Olga
Toivanen Aila



Ilmoittautumiset uimakouluihin ilmoittautumiset-sivulta suoraan nettiin.
Sharkseihin ja delfareihin tulee kutsu e-mailinä läpipäässeille.

ENSI KAUDELLA Jatkouimakoulun läpäisseet kutsutaan TEKNIIKKA 1 (entinen Delfarit)
Ja delfarit läpäisseet jatkavat TEKNIIKKA 2 ryhmään. Sharksit läpäisseet pääsevät KILPAUINTI 1 tai 2 ryhmään.